Polvision

Puchar Niemiec: awans Bayernu, dwa gole Lewandowskiego

Bayern Monachium wygrał 5:0 (1:0) w wyjazdowym meczu z Chemnitzer FC w I rundzie Pucharu Niemiec (1/32 finału). Robert Lewandowski zdobył dla mistrzów Niemiec dwa gole - reprezentacyjny polski napastnik gola strzelił z rzutu wolnego w 20. min., a w 60. min. podwyższył na 3:0.

Pozostałe bramki dla „Bawarczyków” zdobyli Kingsley Coman, Franck Ribery i Mats Hummels. W kolejnej rundzie DFB-Pokal zagrają również Borussia Dortmund i SC Freiburg. Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe 4:0 z FC Rielasingen-Arlen (Liga Regionalna). Trzy gole dla obrońców Pucharu Niemiec zdobył Pierre-Emerick Aubameyang, 90-minutowy występ zaliczył polski obrońca, Łukasz Piszczek.

SC Freiburg awansował po wyjazdowej wygranej 2:1 z występującą na piątym poziomie rozgrywek zespołem Germania Halberstadt. W ekipie gości ostatnie osiem minut meczu zagrał Bartosz Kapustka - polski pomocnik, wypożyczony przez niemiecki klub z angielskiego Leicester City. (IAR)