Polamer Inc
Wigilia

Kolarstwo torowe: zawody Pucharu Świata

Dobra dyspozycja polskich kolarzy torowych podczas pierwszych w sezonie zawodów Pucharu Świata, które odbywają się w Mińsku na Białorusi. W sprincie drużynowym zarówno drużyna kobiet, jak i mężczyzn były bardzo blisko pobicia rekordów Polski.

Urszula Łoś i Marlena Karwacka zajęły siódme miejsce. Do rekordu zabrakło im bardzo niewiele - obecnie wynosi 33,392 sekundy, w piątek nasze zawodniczki uzyskały 33,405 sekundy. Z kolei Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel (w kwalifikacjach jechał również Patryk Rajkowski) uplasowali się na piątym miejscu (czas 43,170 sek.). By poprawić rekord sprzed czterech lat, zabrakło 43 tysięcznych sekundy. Wśród kobiet triumfował rosyjski zespół Gazprom-Rusvelo, wśród mężczyzn - Holendrzy.

Zakończyły się też zmagania w wyścigach drużynowych na 4 kilometrów. Polki: Daria Pikulik, Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz i Nikol Płosaj - ósme (4:27.095). Zwyciężyły Amerykanki. Polacy z zawodów odpadli już w czwartek, kończąc je na dwunastym miejscu. Wygrali Duńczycy.

W piątek odbyły się również konkurencje nieolimpijskie. W scratchu kobiet piąta była Łucja Pietrzak, w wyścigu punktowym kobiet - siedemnasta Wiktoria Pikulik, a w wyścigu punktowym mężczyzn Wojciech Pszczolarski nie przebrnął kwalifikacji.